tippek, ötletek, tanácsok Anyukáknak

Anyának lenni MINDEN

Anyának lenni MINDEN

Orrszívás, avagy minden szülő rémálma

2015. május 22. - Veréb Orsi

Ohh az első mondat, ami eszembe jut, amit még pocakosként hallottam a védőnőtől:

A kisgyerekeknél a náthás, betegeskedős időszak szeptembertől márciusig tart!

Ez akkor még valami rossz poénnak gondoltam, de az elmúlt 3 évben beigazolódott, hogy sajnos ez nem is volt olyan vicces...

Az orrszívó a porszívóval állandó lakótárs lett, lassan már külön szobát is kaphat. Egyelőre még vagy a nappali közepén tátong állandóan, vagy valamelyik gyerkőc szobáját díszesíti.

Én megmondom őszintén maximalista vagyok ha orrszívásról van szó.

Addig szívjuk, amíg jön belőle váladék. (egyébként több orvostól és védőnőtől is megkérdeztem korábban, 4-ből 4-en is ezt mondták, tuti ami tuti)

Persze a férjed, anyukád, anyósod vagy bárki aki egy légtérben tartózkodik Veled és a porszívózott babáddal, gyerekkel rögtön rád hívnák a gyámügyet, hogy kínzod azt a szegény gyereket.

Szegény gyerek ordít, kapálózik, persze, hogy mindenki sajnálja. Igen, Te is, aki épp próbálsz segíteni rajta, mégha kínzásnak tűnik is.

Próbálkoztunk mi is már mindenhogyan. Ülve, fekve, ölben, kicsit dugod csak be, mélyen betolod, úti orrszívó (ami csak zümmög, meg ne vedd!!!! semmire sem jó), porszívóhoz csatlakoztatható orrszívó, de olyan széles fejű, így csak oda kell elvileg dugni a kis nózi alá és máris kirántja a fikuszokat. (ahham, ami ott van elől  és már kábé magától is kiesne, de a nagyja, ami hátul, mélyen van, az ott is marad. Ez sem jó semmire) 

Sőt, ami vicces, hogy még retro  megoldásban is gondolkoztunk :) olyat is vettünk amivel még az én szüleim szívták (???!!!! fogalmam sincs hogy hogyan, azaz szerintem sehogyan, ugyanis majdhogynem rendszeres vendég voltam a kórházban ahol többször felszúrták az arcüregemet)

Ez a tényleg semmire nem jó kézi pumpás vacak volt. Amivel elvileg vákuumot tudsz képezni, ami kirántja a fikuszokat. Röviden a véleményem: Felejtsd el, pénzkidobás!!! 

Ami a tapasztalatom:

1. Nagyon fontos, hogy csakis kizárólag porszívóra csatlakoztatható legyen . (nekünk az orrszi porszi vált be)

Ez az alap.

2. Szintén nagyon fontos a biztonság orrszívás közben. (nyilván a babáé elsősorban, mondjuk nagyobb gyerek is úgy tud rúgni, hogy nem árt magadat is védeni)

Szerintem ez a pozíció a legbiztonságosabb orrszíváshoz:

Leülsz a szőnyegre, terpeszbe teszed a lábaidat, két lábad közé fekteted a gyerkőcöt, lábbal előre, feje a két lábad között. Így a lábaddal közrefogod a kis fejét, amit mozgatni fog, ahogy menekülne szegény a folyamattól. A kis kezeit oldalra teszed, amelyekre ráteszed a combodat. (ez hangzik tudom a legdurvábban, szinte teljesen lefogod a gyerkőcöt, aki általában ordít és kapálózik)

És akkor csodálkozunk, hogy a család többi felnőtt tagja gyerekkínzónak néz.....

Akármennyire kegyetlennek tűnik is, hidd el, így a legbiztonságosabb, mert így nem tudod véletlenül sem kiszúrni a szemét, megsérteni az orrocskáját, stb...

3. Én abban hiszek, hogy addig szívjuk amíg jön belőle. Van úgy hogy ez több percig is eltart.

Viszont a felületes tisztítással nem nagyon mész sokra. Jól kipucoljuk, hagy kapjon levegőt rendesen a kicsike.

4.ORRCSEPP KELL!!!! (mert az orrszívózás is duzzasztja a nyálkahártyát, így azt ha nem is az összes alkalommal, de alvások előtt mindenképp adjunk neki) Csecsemőknek csak Nasivin van, vagy gyógyszeres amit a gyerekorvos ír fel és a patikában kutyulnak. Nekünk egyébként az is bevált.

Anyukák, nem vagyunk kegyetlenek, azzal lennénk azok, ha nem végeznénk rendesen a dolgunkat és emiatt vihetnénk a kórházba a kis manót, hogy szúrják fel az orrát.

Mikor már nagyobb lett a kisfiam, de nagyon tiltakozott, mindig mondtam neki, oké, Te döntesz: vagy anya szívja most ki, vagy pedig gyere válasszuk ki melyik autót visszük a kórházba a szúrós nénikhez.

Általában megértette :) Nem szereti, senki sem szereti, de ez egy szükséges és egyben hatékony rossz.

Hajrá, legyünk erősek, mint mindig!!!!

 

 

A bejegyzés trackback címe:

https://anyaminden.blog.hu/api/trackback/id/tr257482320

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Lia30 2015.05.22. 15:24:45

Az orrszívás nálunk is mindig kemény dolog volt, de muszáj volt, akármennyire is üvöltött. Teljesen egyetértek veled abban, amit írtál, ha muszáj, hát muszáj, ki nem tolja le, hogy mit mond az épp aktuális látogató. Nem neki kell később vinni a gyereket a kórházba, ha nem jön ki a cucc. Most már, lassan két év elteltével eljutottunk arra a szintre, hogy magától odadugja az orrát az orrszi-porszihoz, nem kapálózik, nem ellenkezik, csak néha sírdogál. Talán most már ő is rájött, hogy ez neki is jót tesz :)

Veréb Orsi 2015.05.22. 16:49:11

Szerencsés anyuka vagy :) sok gyereknél így zajlik a folyamat, én ebből a szempontból kivétel vagyok. A kisfiam majdnem 3 éves volt mire hajlandó lett magától orrot fújni (nem tudom mi volt olyan ijesztő...)
addig meg próbálkoztam persze én is folyamatosan, hogy motiváljam mennyivel jobb ha magának szívja, de nem jött be semmi.
Még a kislányomban reménykedek, de ő még csak 14 hónapos :)

Katica77 2015.05.24. 08:59:49

Szia Orsi!
Mintha rólunk írtad volna a fentieket☺Hogy a váladék maradéktalanul kijöjjön vákummal érhető el.
Egyszer -egyszer befogod az egyik orrlyukát szìvàs közben vagy megkéred,hogy csukja be a száját.
A madarász körházban egy nagyon kedves csecsemős adta a tippet.

Veréb Orsi 2015.05.26. 00:29:34

Kedves Katica, látod nem vagy egyedül :)
Mi is úgy szoktuk egyébként az esetek nagy részében, hogy befogom a másik orrlukát. Az az érdekes, hogy ez a módszer csak a kislányomnál látványosabb, a kisfiamnál teljesen mindegy volt, hogy befogom-e a másik orrlukát. Így neki inkább nem fogtam be :)
süti beállítások módosítása